سفارش تبلیغ
صبا ویژن
آوای غدیر
هرگاه مرد با ایمان برادر خود را خشمگین ساخت ، میان خود و او جدائى انداخت . [ گویند : حشمه و أحشمه ، چون او را بخشم آورد . و گفته‏اند شرمگین شدن و خشم آوردن را براى او خواست . و آن گاه جدائى اوست ] . [ و اکنون هنگام آن است که گزیده‏هاى سخن امیر مؤمنان علیه السّلام را پایان دهیم ، حالى که خداى سبحان را بر این منّت که نهاد و توفیقى که به ما داد سپاس مى‏گوییم . که آنچه پراکنده بود فراهم کردیم و آنچه دور مى‏نمود نزدیک آوردیم . و چنانکه در آغاز بر عهده نهادیم بر آنیم که برگهاى سفید در پایان هر باب بنهیم تا آنچه از دست شده و به دست آریم در آن برگها بگذاریم . و بود که سخنى پوشیده آشکار شود و از آن پس که دور مینمود به دست آید . و توفیق ما جز با خدا نیست . بر او توکل کردیم و او ما را بسنده و نیکوکار گزار است . و این در رجب سال چهار صد از هجرت است و درود بر سید ما محمد خاتم پیمبران و هدایت کننده به بهترین راه و بر آل پاک و یاران او باد که ستارگان یقین‏اند . ] [نهج البلاغه]

!   سخنی از امام که امامی کاشانی را تکان داد

خطیب جمعه تهران خاطره ای از زمان جنگ تحمیلی نیز برای نمازگزاران طرح کرد که پیام صریحی به سران فتنه و طرفداران آنها داشت. آیت الله امامی کاشانی می گفت که در زمان دوران دفاع مقدس، صدام در توجیه حمله خود به ایران به کشورها نماینده می فرستاد و ایران نیز حرکت مشابهی داشت. در این میان آیت الله امامی کاشانی از سوی شهید رجایی مامور شد به هندوستان و پاکستان برود.

** آیت الله امامی کاشانی از دیدار خود با وزیر امور خارجه وقت هندوستان که پس از یک سخنرانی بنی صدر علیه نظام انجام شد، گفت: وزیر خارجه هند به ما مواضع بنی صدر را یادآور شد که من خیلی خجالت کشیدم.
در بازگشت به کشور، به امام (ره) عرض کردم که در این دیدار خجالت کشیدم اما در محضر امام متاثر نیز شدم و اشکم جاری شد.
امام در این دیدار به من گفت: ناراحت نشو، این انقلاب پیش می رود؛ هر کدام از "ما" با این انقلاب مخالفت کنیم خودمان از بین خواهیم رفت." (نمازگزاران با تکبیر این فراز از سخنان امام راحل را سخن و کلام خویش دانستند)
آیت الله امامی کاشانی در ادامه اظهار داشت: در آن دیدار کلمه "ما" مرا تکان داد که البته اکنون دارم معنای سخن آن روز امام و مقصود وی از "ما" را می فهمم

 

منبع : رجا نیوز ¤ علی اکبر کلاته سیفری | شنبه 89/12/7 ::  ساعت 7:25 عصر

?  نوشته های دیگران []


!   لیست کل یادداشت های این وبلاگ

طراح قالب: پارسی بلاگ
جنبش حمایت از دکتر احمدی نژاد
log

this site
other sites


1-یک ساعت عقربه دار ساده ولی زیبا.